در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

از خواب بیدار شدن کودک در شب

بیدار شدن نوزاد بخصوص در اوایل شب و برای خوردن شیر یک امر طبیعی است. با این وجود اگر بیدار شدن های او به بهانه شیر و یا جلب توجه شما در شب ادامه دار شد، باید کاری کنید. 

دلایل از خواب بیدار شدن کودک در شب

طبیعی است که نوزاد بدلیل گرسنگی، ناراحتی و یا تنهایی از خواب بیدار شود. ولی وقتی بزرگتر می شود ممکن است بدلایل مختلفی از خواب بیدار شود.

درآمدن دندان

اولین دندان کودک شما ممکن است بین چهار ، هفت یا هشت ماهگی در بیاید و برای مدتی باعث ناراحتی و اختلال در خواب او شود.

تحرک بیشتر

کودکانی که غلت زدن و نشستن را یاد می گیرند، مایل هستند مهارت های جدیدتری را در طول شب تجربه کنند و به همین دلیل از خواب بیدار می شوند. بعلاوه وقتی تحرک کودک بیشتر می شود، ممکن است پتوی خود را به کناری انداخته و یا در تخت جابجا شود. اگر کودک را شب ها در کیسه خواب بگذارید، کمتر می تواند تحرکت داشته باشد.

تغییر در برنامه روزمره

بسیاری از نوزادان نسبت به برنامه روزمره خود حساس هستند بنابراین اگر تغییری در آن ایجاد و یا چنانچه کودک بیمار شود، ممکن است برای مدتی برنامه خواب او از تنظیم خارج شود. 

شیردادن

کودکانی که از شیر مادر تغذیه می کنند در شب نیاز به خوردن شیر بیشتری دارند ولی بعد از شش ماهگی زمانیکه خوب رشد کردند، می توانند تا 8 ساعت نیز بخوابند. اگر قبل و بعد از خواب شیردهی خوبی داشته باشید، کودک بطور متناوب از خواب بیدار نخواهد شد.

نکته: بعضی از نوزادان برای خوابیدن باید سینه مادر را مک زده و یا زمانیکه ناراحت هستند باید مرتبا شیر بخورند. اگر کودک گرسنه نباشد، احتمالا با خوردن پستانک آرام می شود.

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

 

 

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: