در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

استفاده از پوشک

اکثر کودکان عوض کردن پوشک را دوست ندارند ولی آماده بودن و دسترسی به همه ی لوازم ، این کار را برای هردوی شما راحت تر می کند.

نکته مهم: در اتاقی که با کودک خود بیشتر وقت می گذرانید و بازی می کنید ، مکان کوچکی را برای این کار تجهیز کرده و لباس اضافی و وسایل لازم را در آنجا قراردهید.

پوشک های یکبار مصرف

استفاده از این پوشک ها راحت و آسان است ولی به محیط زیست آسیب می رساند. قدرت جذب آنها بسیار بالاست . بیشتر آنها حاوی ژل نگهدارنده رطوبت هستند که ادرار را جذب می کنند،  بنابراین لایه ی نزدیک به پوست کودک خشک می ماند.

پوشک های چندبار مصرف

این روزها استفاده از پوشک های پارچه ای مثل پوشک های یکبار مصرف  آسان و در درازمدت ارزان تر است ( حتی شما می توانید آنها را برای فرزند دوم خود نیز استفاده کنید ). همچنین این پوشک ها دورریز کمتری دارند. برای استفاده از این پوشک ها،  به شورت و تشک تعویض نیاز دارید.

کیف مخصوص

شما نیاز به یک کیف مخصوص برای وسایل خود دارید که همیشه آماده و همراه شما باشد. لوازم مورد نیاز در این کیف شامل زیرانداز سفری، پوشک ، دستمال و لباس می باشند. همچنین ممکن است بخواهید پد سینه ، کرم مخصوص نوک سینه ، آب و میان وعده ای برای خودتان به همراه داشته باشید. اگر با شیشه به کودکتان شیر می دهید ، یک قوطی شیر خشک و بطری استریل شده نیز همراه خود داشته باشید.

تشک تعویض

یک تشک تعویض لایه دار و تمیز، ابزار اصلی شما برای تعویض پوشک است. در کیف خود یک تشک تعویض تاشو قرار دهید. یکطرف بعضی از تشک های تعویض ساده و طرف دیگر آن حوله ای است بنابراین زمانیکه بیرون هستید ، می توانید از هر دو طرف آن استفاده کنید.

وسایل نظافت

یک اسپری آب و یک تکه پارچه ی فلانل، بهترین وسایل برای تمیز کردن کودک شما هستند. برای این کار دستمال نیز مناسب است ولی کمی زبر بوده و نباید تا 6 هفته بعد از تولد، از آن استفاده شود. اگر از پنبه برای تمیز کردن کودک خود استفاده می کنید، مراقب باشید الیاف و رشته های آن لای چین پای کودک و یا اطراف آلت تناسلی او باقی نماند.

پماد مخصوص

این کرم باعث می شود که پوست کودک شما در اثر ادرار و یا مدفوع ملتهب نشده و تحریکات پوستی بوجود آمده را تسکین می دهد. البته زدن پماد همیشه لازم نیست ولی زمانیکه باسن کودک زخم است ، بهتر است آن را به همراه داشته باشید. بنابراین در کیف خود یک پماد مخصوص قرار دهید.

تخت تعویض کودک

یک تخت تعویض با کشو و قفسه های آن ، محل مناسبی برای نگهداری پوشک ها ، دستمال ها و تمام متعلقاتی است که شما برای عوض کردن کودکتان به آن نیاز دارید و در اینصورت همه ی وسایل در دسترس شما هستند. بیشتر تخت های تعویض لبه دار هستند تا از افتادن کودک جلوگیری کنند ولی هرگز کودک خود را حتی برای یک لحظه ،روی تخت رها نکنید. برای جلوگیری از کمردرد، از تختی استفاده کنید که ارتفاع آن تا کمر شما باشد. 

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: