در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

اصول اولیه شیردادن با شیشه

شیر خشک تمام مواد غذایی لازم را برای کودک شما تامین می کند و از لحاظ ترکیبات ، به شیر مادر نزدیک است. در زمان شیردادن با شیشه ، کودکتان را از نزدیک در آغوش نگه داشته یا طوری قرار بگیرید که بتواند بدن شما را لمس کند.

از کدام شیشه شیر استفاده کنیم

شما حداقل به 6 عدد شیشه نیاز دارید. تنوع در شیشه بسیار است ، از انواع شیشه های پلاستیکی، شیشه های ضد نفخ ، یکبار مصرف و خود استریل گرفته تا بطری ها یی از جنس شیشه که عاری از مواد شیمیایی هستند.

برس شیشه

این برس ها مخصوص شستن شیشه هستند و تمام درزها را تمیز می کنند. شستشوی کامل شیشه برای جلوگیری از رشد باکتری ها امری ضروری است.

سرشیشه

اغلب سرشیشه ها بر اساس سن کودک خریداری می شوند. جنس سرشیشه ها از لاتکس ( نوعی پلاستیک ) یا سیلیکون است و شما تنها باید تعداد سوراخ های آن را انتخاب کنید. بعضی از کودکان سرشیشه های پهن تری دوست دارند که شبیه سینه مادر است.

استریل کننده ها

نیاز است که شیشه شیر و وسایل مربوطه کودکتان را با حرارت بالا مثل بخار یا آب سرد استریل کنید تا هرگونه باکتری درآنها از بین برود.

شیر خشک

شیر خشکی را مصرف کنید که مطمئن هستید براحتی قابل هضم بوده و ترکیبات آن، نیاز کودک شما را کاملا تامین می کند. دستورالعمل آن را دقیقا اجرا کرده و نوعی را خریداری نمایید که مناسب سن کودکتان است. 

شیردادن در بیرون از منزل

وقتی بیرون می روید، همیشه یک فلاسک آب جوش ، ظرف پلاستیکی استریل و مقدار کافی شیرخشک همراه خود داشته باشید. در صورت نیاز هم یک بطری استریل شده شیرخشک ترکیب شده با آب آماده کنید.

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: