در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

بهداشت شیشه شیر

شما باید تمام وسایل مربوطه را با دقت شسته ،آثار شیر را از روی آنها پاک کرده و سپس آنها را استریل کنید تا هرگونه باکتری یا جرمی که ممکن است سلامت کودکتان را به خطر بیاندازد ، از بین برود.

وسایل مورد نیاز

شما برای شستشوی شیشه ها و لوازم مربوطه، نیاز به موارد زیر دارید:

- سینک یا وان ظرفشویی تمیز

- برس مخصوص شیشه و سرشیشه

- مایع شستشو

برای استریل کردن وسایل نیز به یک سیستم استریل کننده نیاز دارید. این وسیله میتواند دستگاه استریل کننده با بخار ، دستگاه بخار و یا یک سیستم سردکننده استریل با قرص باشد. همچنین شما می توانید از یک قابلمه برای جوشاندن شیشه و لوازم آن استفاده کنید.

تمیز کردن آثار شیر

- نکته مهم این است که آثار شیر روی وسایل باقی نماند چراکه خطر رشد باکتری وجود دارد. شیشه را با آب سرد آبکشی کنید تا آثار شیر از بین برود.

- شیشه شیر و سرشیشه را با آب داغ و صابون بشوئید. برای از بین بردن آثار شیر، از برس مخصوص شیشه و سرپستانک استفاده کنید. این کار بسیار ضروری است، چون شیر بستر مناسبی برای رشد باکتری می باشد.

- سر پستانک ها را وارونه کنید تا ذرات شیری که با شستشو از بین نرفته اند ، تمیز شوند. آب را با فشار در لابه لای منافذ و سوراخ ها بریزید تا باقیمانده شیر نیز پاک شود.

- شیشه ها و سرپستانک ها را خوب آبکشی کنید تا مطمئن شوید آثار شیر که محل تجمع باکتری است ، از بین رفته باشد. در ضمن باقی مانده صابون نیز می تواند بر مزه شیر تأثیر گذاشته یا معده کودک را اذیت کند.

 

 

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

 

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: