در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

حمام کردن کودک

نوزادان نیاز به حمام روزانه ندارند و اولین حمام کودک ، می تواند تجربه ای دلهره آور برای والدین و نوزادان باشد. در هفته های نخستین ، شستشوی کودک با اسفنج یا یک تکه پارچه نازک فلانل و پشم پنبه در فواصل حمام او ، می تواند روشی مناسب باشد. دقت کنید از قبل ، همه تجهیزات لازم را در دسترس داشته باشید.

لوازم مورد نیاز

قبل از شستشوی کودک ، لوازم زیر را فراهم کنید:

- یک تشت آب گرم

- شامپو ملایم و ضد آلرژی ( به دلخواه )

- پنبه یا پد یا اسفنج و یا پارچه فلانل

- یک عدد پوشک تمیز

- کرم مخصوص باسن ( به دلخواه )

روش کار:

- ابتدا دستانتان را بشویید. برای تمیز کردن چشمان کودک ، از آب جوشیده سرد شده و یک پد پنبه ای تمیز جداگانه برای هرکدام از چشم ها استفاده کنید تا عفونت منتقل نشود. قسمت داخلی چشم را به سمت گوشه خارجی آن به آرامی تمیز کنید.

- لگن را با آب گرم پر کنید. می توانید به دلخواه چند قطره شامپو بچه به آب اضافه نمایید. پنبه یا پارچه را با آب کمی مرطوب کرده و به آرامی صورت، پشت گوش ها و لابلای چین های گردن کودک را تمیز کنید.

- کودک را روی سطح امنی، ترجیحا نزدیک وان حمام یا دستشویی قرار داده و با پنبه یا پارچه مخصوص، زیر بازوها ، اطراف شکم و آلت تناسلی او را به آرامی تمیز کنید. اگر باسن کودک کثیف بود ، ابتدا آن را تمیز کرده و قبل از شستشوی سایر نقاط بدن او ، آب را عوض کنید.

- به آرامی تای انگشتان کودک را باز کرده و دستها و لابلای انگشتان او را با یک تکه پارچه یا پنبه تمیز ، پاک کنید. در انتها ، به آهستگی دستها و انگشتان کودک را با حوله خشک کنید. 

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: