در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

دوستان کودکی، تعیین کننده سلامت شما در بزرگسالی

تاریخ خبر : ۱۳۹۷/۰۱/۲۶------ کد خبر ۴۳

 

یادتان هست در کودکی چقدر راحت با بچه‌های دیگر دوست می‌شدید؟ شما هم آنقدر با دوست‌تان بیرون می‌رفتید که والدین‌تان به زور شما را به خانه برمی‌گرداندند؟ شاید هم مدام با او تلفنی صحبت می‌کردید!
هر عادتی که داشتید، خوب است بدانید محققان در مطالعه جدیدی متوجه شده‌اند دوستان صمیمی دوران کودکی می‌توانند باعث تناسب وزن و نرمال ماندن فشار خون در بزرگسالی شوند!
بر اساس این مطالعه که توسط محققان دانشگاه پیتزبورگ در پنسیلوانیا انجام شده است، احتمالا هر قدر شما در کودکی وقت بیشتری را با دوستان صمیمی‌تان گذرانده باشید، احتمال داشتن وزن سالم و فشار خون نرمال در بزرگسالی‌تان بیشتر است.
البته جای تعجب نیست که دوستی باعث بهبود سلامت و حال خوب شما می‌شود. در بزرگسالی، رابطه با دوستان باعث کاهش ریسک بیماری قلبی و فشار خون بالا می‌شود. اما آیا دوستان دوران کودکی هم می‌توانند بر کیفیت سلامت بزرگسالی تاثیرگذار باشند؟
برای فهمیدن پاسخ این سوال، محققان با بررسی اطلاعات به دست آمده از سنین 6 تا 16 سالگی 267 بزرگسال، متوجه شدند افرادی که در کودکی زمان بیشتری را با دوستان‌شان سپری کرده‌اند، در 32 سالگی سطح فشار خون و BMI (شاخص توده بدنی) پایین‌تری نسبت به همسالان خود دارند.
به این ترتیب، پژوهشگران معتقدند داشتن روابط اجتماعی در دوران کودکی، مستقل از شخصیت، وزن دوران کودکی، وضعیت خانوادگی در کودکی و بسیاری فاکتورهای دیگر، برای سلامت افراد مفید است.

 

منبع: نی نی سایت

ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی