در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

دوشیدن شیر

بسیاری از مادران معتقدند که دوشیدن شیر به آنها آزادی بیشتری می دهد ، چراکه در این صورت پدر و یا پرستار کودک نیز می توانند در شیردادن به کودک، سهمی داشته باشند.

اگر بخواهید به سر کارتان برگردید ، دوشیدن شیر و ذخیره کردن آن بدین معنا است که کودک شما همچنان می تواند از شیر شما بهره مند شود.

شروع کار

درست یا نادرستی وجود ندارد ولی قبل از اینکه شروع به دوشیدن شیرتان کنید، به موارد زیر توجه داشته باشید:

تولید شیر در سینه

تولید شیر براساس عرضه و تقاضاست ، بنابراین وقتی کودک شما سینه تان را مک می زند ، شیر بیشتری در آن تولید می شود. اگر شما بطور منظم شیرتان را بدوشید ، شیر شما زیاد می شود. لذا خوب است که صبر کنید شیر در سینه تولید شده و سپس آن را بدوشید تا مطمئن شوید کودکتان به اندازه کافی شیر خورده و بطور معمول وزن گیری می کند. شما می توانید شیرتان را دوشیده و آنرا در یخچال یا فریزر نگهداری کنید.

کمی صبر کنید

اگر شما زود شیشه شیر را شروع کنید ، کودک شما دچار سردرگمی می شود و ممکن است بخواهد از این پس با شیشه شیر بخورد چراکه اینگونه برایش راحت تر است. به همین دلیل بهترین کار این است که کمی صبر کنید و اجازه دهید کودک، شیر شما را بخورد و شیشه را دیرتر تجربه کند.

تمرین با شیشه

بعد از اینکه تصمیم گرفتید گاهی اوقات به کودکتان با شیشه شیر دهید ، باید به او مک زدن سرشیشه را آموزش دهید. ابتدا می توانید روزانه کمی آب با شیشه به او بدهید تا او به این طریق خوردن نیز عادت کند. 

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: