در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

رسیدگی بی خطر

برای در آغوش نگه داشتن صحیح کودک و با توجه به نحوه ی ایستادن تان، لطفا موارد زیر را رعایت کنید:

بهترین روش برای نگه داشتن کودک ، حالت عمودی مقابل سینه تان است. وقتی کودکتان کمی بزرگتر شد ، می تواند پاهایش را دور شما قفل کند ولی تا آن زمان ، باسن او را با دست خود نگه داشته و با دست دیگر ، پشت او را بگیرید.

 

درست است که وقتی پشت کودک را می گیرید، دست دیگرتان برای انجام کارها آزاد می شود، ولی مراقب باشید این کار چند دقیقه ای بیشتر طول نکشد چون به مرور زمان ،تعادلتان به هم خورده و کمر درد خفیفی می گیرید. وقتی با یک دست باسن کودک را می گیرید، با دست دیگر می توانید کارهایتان را انجام دهید ولی وقتی خم می شوید ، مراقب باشید و همیشه کودک را محکم نگه دارید.

 

با بالا رفتن اعتماد به نفس کودک و رشد عضلات او و افزایش هماهنگی آن ها با یکدیگر ، کودک شما برای گرفتن و یا رسیدن به چیزی،  خود را با هیجان تکان داده و یا اینکه خود را ناگهان از آغوش شما پایین می اندازد. خودتان را برای این تغییرات ناگهانی آماده کنید چون نه تنها ممکن است او را به زمین بیاندازید ، بلکه احتمال دارد برای نگه داشتن او ، پشتتان نیز آسیب ببیند. بنابراین در همه حال حتما یک پای او را محکم بگیرید.

وقتی می خواهید کودکتان را برای یک خواب کوتاه در تخت سفری خودش بگذارید ، درست مثل روزهای اول تولد ، دستتان را زیر سر او قرار دهید. او زمانیکه خواب است کنترل کمی روی سر و گردن خود دارد. همانطور که کودک را در تختش می گذارید، زانوهایتان را خم کرده و پشتتان را صاف نگه دارید.

 

 

 

 

 

 

 

 

مرجع: کتاب Babycare - Changing/sleeping/feeding/bathing

مترجم: رها کریمی

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: