در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

شیردهی موفقیت آمیز

با شروع شیردادن از سینه ، متوجه می شوید که هیچ راهی بهتر و آسان تر از این راه برای شیر دادن به کودکتان وجود ندارد. به گفته ی اکثر مادران ، آنها در هنگام شیردادن، احساس نزدیکی زیادی با کودک خود می کنند و این امر باعث می شود که کودک احساس امنیت بیشتری کند.

وقتی شیردهی خوب پیش می رود

اولین روزهای شیردهی می تواند مملو از نگرانی باشد ولی با رشد کودک ، شما می توانید استراحت کرده و از شیر دادن خود لذت ببرید.

جریان های قابل پیش بینی

با گذشت زمان تشخیص اینکه گریه ی کودکتان به غیر از نیاز او به شیر،  به بازی و یا آغوش شما است، برایتان راحت تر می شود. زمان های شیردادن برایتان بیشتر قابل پیش بینی می گردد و با رشد کودک و شروع شکل گیری خصوصیات فردی او که معمولا ظرف 4 تا 6 هفته اتفاق می افتد ، شما به روال عادی زندگی بر می گردید.

خواب های طولانی

با سپری شدن روز های نخستین ، خیلی زود احساس ناراحتی شما برطرف می شود چراکه سینه های شما مقدار شیر لازم را برای کودکتان تولید می کند. همچنین کودک شما خیلی سریع در زمینه ی شیر خوردن از هر دو سینه و میزان دریافتی آن در هر بار شیردهی ، به نوبه ی خود حرفه ای می شود. شما متوجه می شوید که مقدار خواب کودکتان بین دفعات شیردهی بیشتر می شود و این بدین معناست که شما هم می توانید خواب بیشتری داشته باشید.

حفظ آرامش

آرامش قبل از شیردادن و استراحت در حین آن ، این تجربه را خوشایندتر کرده و به جریان شیر کمک می کند. سعی کنید نگران کارهای نیمه تمام نباشید ، بجای آن آرامش خود را حفظ کرده و از تجربه ی شیردادن به کودک خود لذت ببرید.

ذخیره ی اضافی

به محض تولید شیر ، شما می توانید شیرتان را بدوشید و آن را فریز کنید ، بنابراین می توانید هر زمان که نیاز داشتید ، با خیال راحت بیرون بروید.  

نوشیدن مایعات کافی

شما نمی توانید اهمیت نوشیدن مایعات را در زمان شیر دهی نادیده بگیرید. هر بار که به کودکتان شیر می دهید ، یک لیوان آب بنوشید. مایعات فراوان به حفظ انرژی شما کمک کرده و از ایجاد گرفتگی و تورم سینه جلوگیری می کند.

شیردادن در مکان عمومی

همه بانوان با شیردادن به کودکشان در مکان عمومی راحت نیستند ولی بیاد داشته باشید که این یک امر طبیعی است. در حال حاضر اتاق های مادر و کودک وجود دارد که اگر بخواهید می توانید از فضای خصوصی آنجا استفاده کنید.

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

 

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: