در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

شیر خوردن با آرامش

بسیاری از کودکان از آرامش و راحتی خوردن شیر از سینه ی مادرشان لذت می برند و این بهترین راه برای آرام کردن کودک شما می باشد.

در آغاز، تشخیص اینکه کودکتان گرسنه است یا برای آرام شدن شیر می خواهد ، برایتان مشکل بنظر می رسد ولی خیلی زود متوجه خواهید شد که او واقعا از روی گرسنگی شیر می خورد و یا بازی می کند. معمولا شیرخوردن کودک بین 20 الی 40 دقیقه طول می کشد و نوزادان بین 10 الی 12 بار در شبانه روز نیاز به خوردن شیر دارند.

بعد از گذشت یکماه اگر کودکتان خوب وزن گرفت ، هر 2 الی 3 ساعت یکبار به خوردن شیر نیاز خواهد داشت. اگر کودکتان قبل از خواب ، مقدار کمی شیر بخورد ، قطعا زود بیدار شده و شیر بیشتری می خواهد و این جریان در طول شبانه روز ادامه خواهد داشت. بهتر است قبل از خواب ، او را در آغوشتان جابجا کنید تا تشویق شود شیر بیشتری بخورد. سعی کنید وقتی گرسنه و هوشیار است ، به او شیر بدهید تا بیشتر شیر بخورد.

راه های دیگر رسیدن به آرامش

بهتر است زمانیکه کودکتان ناراحت است، او را در آغوش گرفته و برایش آواز بخوانید و یا با او بازی کنید. از این طریق کودکتان متوجه می شود که به غیر از خوردن شیر ، راه های دیگری برای رسیدن به آرامش وجود دارد.

شیردهی در طول شب

قبل از اینکه شیر کاملا در سینه ی تان تولید شود ، مهم است که در صورت نیاز کودک ، حتی در طول شب نیز به او شیر بدهید . در بسیاری از موارد ، نوزادان در طول شب بیشتر می خوابند بخصوص وقتی قبل از خواب ، خوب شیر خورده باشند.

 

 

 

 

 

 

 

 

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

 

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: