در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

لوازم مخصوص حمام کودک

اکثر نوزادان حمام کردن را دوست دارند. به محض اینکه روال آن برایشان عادی شد ، از گرمای آب و وقت گذرانی در حمام با مادر یا پدر خود لذت می برند. دقت کنید همه چیز را از قبل آماده کرده و درجه حرارت آب را کنترل کنید تا حمام کردن برای کودک خوشایند باشد.

وان حمام

اگر سینک آشپزخانه شما بطور مستمر استفاده می شود یا وان حمام شما خیلی کوچک است ، به نفع شما می باشد. بعضی از والدین لگن حمام کودک را داخل وان اصلی می گذارند. بهتر است ابتدا آب سرد را بازکرده و سپس مقدار آب گرم بیشتری با آن مخلوط کنید تا اینکه از آب داغ سرد شده استفاده کنید.

اسفنج یا پارچه فلانل

پارچه های فلانل راحت تر لابلای چین های بدن نوزاد را تمیز می کنند ولی اسفنج طبیعی هم برای این کار مناسب است. بسیاری از نوزادان بازی کردن با اسفنج را دوست دارند. در ضمن اگر اسفنج را بالای سر کودک فشار دهید، موهایش را می توانید با آن خیس کنید.

شامپوها و شوینده ها

سعی کنید از شوینده ها به مقدار کم مصرف شود چراکه کودک شما برای تمیز شدن ، نیاز چندانی به آنها ندارد. شامپوهای سر و بدن ترکیبی بهترین گزینه هستند. می توانید کمی روغن زیتون نیز به آنها اضافه کنید. زمانیکه سر کودک را می شویید، برای آب ریختن از کاسه های مخصوص استفاده کنید تا آب وارد چشم او نشود.

صندلی مخصوص حمام

با این صندلی ها کودک شما می تواند بدون کمک شما بنشیند. یعنی اینکه کودک می تواند بطور مستقل بازی کرده و دستان شما برای شستن او آزاد است. البته فکر نکنید که می توانید او را به حال خود رها کنید ، او هنوز به نظارت شما نیاز دارد.

دما سنج حمام

به کمک دماسنج می توانید از درجه حرارت آب مطمئن شوید ( حرارت بین 35 تا 38 درجه سانتیگراد یا 95 تا 100 درجه فارنهایت مناسب است ).  زمانیکه درجه حرارت آب مناسب باشد ، بسیاری از دماسنج ها تغییر رنگ می دهند. بعضی از این دماسنج ها به شکل اسباب بازی هستند.

تشک یا زیرانداز حمام

از تشک یا زیرانداری استفاده کنید که لیز نباشد. زمانیکه وان حمام و کودک هر دو خیس هستند ، لغزندگی آنها بیشتر می شود. وقتی کودک قادر به نشستن شد، استفاده از زیرانداز مخصوص در حمام ضروری است چون لیز خوردن برای او آسان تر می شود. همیشه با یک دست، بازو یا پای کودک را نگه دارید. 

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: