در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

موارد نگران کننده

بعضی از کودکان نمی توانند لاکتوز یا پروتئین شیر را هضم کنند و بعد از خوردن شیر احساس ناراحتی می کنند ، در نتیجه روند رشدی خوبی ندارند. اگر کودک شما بعد از آروغ زدن احساس ناراحتی کرد، علت آن را از پزشک خود جویا شوید.

نوشیدن مایعات

اگر کودک شما در طول روز کمتر از 5 بار پوشک خود را خیس کرد و یا مدفوع او سفت بود، مشخص است که مایعات کافی دریافت نکرده است. مطمئن شوید که شیر کودک به میزان درستی ترکیب شده باشد. مرتب به او شیر  و آب جوشیده سرد شده بدهید.

بالا آوردن زیاد شیر

اکثر کودکان در ماه های اولیه پس از تولد ، مقدار کمی شیر بالا می آورند که این امر طبیعی است. اما اگر کودک شما مرتب استفراغ می کند و بعد از خوردن شیر ، ناراحت به نظر می رسد ، به پزشک یا مشاور سلامت خود مراجعه کنید.

خروج شیر از سرشیشه را امتحان کنید

اگر کودک شما در هنگام خوردن شیر احساس ناراحتی کرد، سرشیشه را چک کنید. اگر خوردن یک بطری شیر بیش از 20 دقیقه طول بکشد ، سرشیشه ی دیگری انتخاب کنید که شیر از آن سریعتر خارج شود. اگر کودک در هنگام خوردن شیر احساس خفقان کند و یا با صدای چلپ و چلوپ شیر بخورد ، جریان خروج شیر از سرشیشه خیلی سریع است.

چه زمانی بادگلوی کودک را بگیریم

کودکانی که از نفخ زیاد معده رنج می برند، معمولاٌ بهتر است در اواسط خوردن شیر، بادگلوی آنها گرفته شود و به محض تمام شدن شیر ، باید آنها را بطور عمودی نگه داشت. کودک را به آرامی در آغوش کشیده ، پشت او را با ملایمت مالیده و نوازش کنید. اگر مورد خاصی نباشد ، او پس از برقراری تماس با شما ، احساس آرامش خواهد کرد. 

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: