در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

نکات اولیه حمام کودک

با رعایت چند نکته ساده در زمان حمام کودک ، می توانید از او مراقبت کرده و اوقات خوشی را برایش فراهم آورید.

درجه حرارت مناسب آب

با آرنج یا پشت دستتان ، درجه حرارت آب را امتحان کنید. در اولین تماس ، آب باید گرم باشد.  اگر شک داشتید ، از دماسنج استفاده کنید. همیشه کمی آب سرد نیز مخلوط آب کنید تا کودک نسوزد.

کودک را گرم نگه دارید

نوزادان خیلی زود دمای بدن خود را از دست می دهند بنابراین قبل از آماده کردن حمام ، او را لخت نکنید و بلافاصله بعد از حمام ، دور او حوله بپیچید.

اسباب بازی های مخصوص حمام

این اسباب بازی ها برای کودکان بزرگتری که قادر به نشستن هستند و در ضمن خیلی تمایلی به حمام کردن ندارند ، مناسب می باشند. از انواعی استفاده کنید که در آب حرکت می کنند و یا در زمان بلند کردن، از آنها آب بیرون می ریزد.

وان کودک

 اگر از وان کودک استفاده می کنید ، آن را روی سطح محکمی قرار دهید. وان هایی که هم سطح کمر شما هستند ، گزینه ی بهتری می باشند چراکه در اینصورت نیازی به خم شدن و بلند کردن کودک ندارید. اگر لگن را روی زمین و یا درون وان بزرگتری می گذارید، قبل از بیرون آوردن کودک از آب ، او را محکم نگه دارید.

خشک کردن و گرم نگه داشتن کودک

بعد از حمام ، بدن کودک و بخصوص لابلای چین و شکن های او را با دقت خشک کنید. حوله های تن پوش برای کودکان بزرگتر مناسب تر هستند چون حرارت را سریعتر از دست می دهند. کلاه تن پوش را روی سرکودک کشیده و با قسمت پایینی آن ، بدن او را به دقت خشک نمایید. 

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

 

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: