در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

چرا بعضی از کودکان صبح زود از خواب بیدار می شوند

زمان خواب در بعضی از کودکان متفاوت است بطوریکه ساعت های زیادی را در روز خوابیده و صبح زود از خواب بیدار می شوند. تغییر در زمان شیردهی و خواب کودک و جلوگیری از دیر خوابیدن های او بهنگام عصر، عواملی هستند که می توانند ساعت بدن کودک را تغییر دهند.

تقسیم مسئولیت

رسیدگی به کودکی که هر روز از صبح زود بیدار می شود، به مرور کار طاقت فرسایی است. بنابراین تا زمانیکه کودک الگوی مناسبی برای خوابیدن پیدا نکرده ، مسئولیت رسیدگی به او را با همسرتان تقسیم کنید.

فعالیت کودک در صبح

بعضی از کودکان بزرگتر دوست دارند بعد از بیدار شدن، مشغول بازی شوند. بنابراین در قسمت انتهایی داخل تخت آنها ، یک تابلو بازی نصب کنید یا تعدادی اسباب بازی قرار دهید طوریکه در شب کودک متوجه آنها نشود.

نور اتاق را کم کنید

کودک شما بطور طبیعی در نور زیاد بیدار می ماند. بنابراین پنجره اتاق را با پرده ای ضخیم بپوشانید تا نور خورشید، صبح زود باعث بیداری او نشود.

مدت زمان خواب کودک را کم کنید

با بزرگتر شدن کودک، نیاز او به خواب کمتر می شود. اگر کودک بطور مرتب صبح زود از خواب بیدار می شود، سعی کنید مقدار خواب او را کم کنید بخصوص اگر عادت به خوابیدن در اواخر روز داشته باشد.

مطابق جریان پیش بروید

اگر همه راهکارها را برای خواباندن کودک خود امتحان کردید و موفق نشدید، احتمالا او به اندازه کافی خوابیده و طبیعی است که صبح زود از خواب بیدار شود. البته می توانید تلاش کنید تا کودک را یک یا دوبار در صبح بخوابانید ولی اگر مقاومت کرد، چاره ای ندارید و باید شما هم صبح زود از خواب بیدار شوید!

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

 

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: