در صورت اینکه ثبت نام نکرده اید، از اینجا ثبت نام کنید.

گرفتن باد گلوی کودک

شما باید باد گلوی کودکتان را بگیرید تا هوای وارد شده به معده ، سیستم گوارش او را اذیت نکند. تمام کودکان نیاز دارند که پس از هر بار و یا در حین شیر خوردن ، باد گلویشان گرفته شود.  با این وجود کودکانی که با شیشه شیر می خورند نیاز به توجه ویژه دارند، چون وقتی با شیشه شیر می خورند ، هوای بیشتری وارد معده ی آنها می شود.

کودک را روی شانه ی خود قرار داده و اگر هنوز ماهیچه های گردن او محکم نشده است ، با دست پشت او را بمالید تا باد گلویش خارج شود. طبیعی است که کودکان در هنگام آروغ زدن، کمی شیر برگردانند بنابراین بهتر است یک تکه پارچه یا حوله روی شانه ی خود قرار دهید. گاهی اوقات ممکن است حباب هایی از دهان کودک خارج شده و روی بدن او بریزد.

نکته مهم: بسیاری از شیر خشک ها، مخصوص کودکانی هستند که از نفخ معده یا رفلاکس معده رنج می برند. شیرخشک های مخصوص رفلاکس معده، دانه های درشتری دارند بنابراین باید از سرشیشه ای با سوراخ بزرگتر استفاده کنید.

حالت نشسته

در حالیکه نشسته اید، کودکتان را روی پایتان نشانده ، یک دستتان را جلوی سینه ی او قرارداده ، با انگشتتان چانه اش را گرفته و با دست دیگر پشت او را نگه دارید. کمی او را به جلو خم کرده و پشتش را به آرامی بمالید و نوازش کنید تا هوای داخل معده ی او خارج شود.  ممکن است آروغ زدن او کمی طول بکشد، پس صبور باشید.

حالت دمرو

کودکتان را روی پایتان دمرو کنید ،با یکدست زیر بدن او را گرفته بطوریکه سر و چانه ی او روی بازوی شما قرار بگیرد و با دست دیگر پشتش را نگه دارید. بدن او را به آرامی صاف کنید تا هوای درون معده ی او بتواند براحتی خارج شود. به آرامی پشتش را نوازش کنید. اگر کودکتان علائم رفلاکس را نشان داد ، از انجام این کار خودداری کنید. 

مرجع: کتاب Babycare - Changing/Sleeping/Feeding/Bathing

مترجم: رها کریمی

*نام شما:

ایمیل شما (محرمانه)

شماره تلفن (محرمانه)

*پیام شما:
رتبه: بد خوب
کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: